Veľký Meder baseny | VELKY MEDER

Gorące doświadczenie na Słowacji

 • VEĽKÝ MEDER

 • Veľký Meder znajduje się wpołudniowej części zachodniej Słowacji przy międzynarodowejtrasie samochodowej, 10 km od przejścia granicznego w miejscowościMedveďov. Leży na Nizinie Naddunajskiej, w południowo-wschodniejczęści Wyspy Żytniej na jego czwartorzędowym wywyższeniu.

  Historia miasta Veľký Meder, wędrówki ludów, król Bela IV.Dokładne informacje ozałożeniu miasta nie istnieją, ale miasto było zamieszkiwanie jużw okresie wędrówek ludów i zgodnie z przekazami miasto otrzymałonazwę od przywódcy Arpadów – Megera, który ze swoimi ludźmiosiadł na dzisiejszej Wyspie Żytniej. Pierwsza pisemna wzmianka omieście pochodzi z 1268 roku za króla Beli IV, zgodnie z którąwspomina się je jako majątek zamkowego komitatu miasta Komárno podnazwą VILLA MEGER.
 • Žródła termalne na Słowacji

 • Žródła termalne znajdują się na całym terytorium Słowacji: od wschodu do zachodu i od północy na południe. Na Słowacji, obfitującej w źródła termalne, istnieje możliwość różnorodnych zastosowań chemicznych i fizycznych właściwości wód termalnych.Odmienne właściwości fizyko-chemiczne wód termalnych można wykorzystać w leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych. Południowa Słowacja - Veľký Meder oferuje wysokiej jakości usługi, baseny / kąpiele termalne, wellness i SPA w wysokiej jakości i zakwaterowanie w *** gwiazdkowych hotelech Thermal i Orchidea.

 • Baseny termalne Veľký Meder Słowacja

 
 • Zakwaterowanie

 
 • SPA & Wellness


 • Wody termalne na Słowacji

 • Wody termalne na Słowacji. Występowanie wód termalnych zaczyna się na północy Słowacji - Bešeňová, Liptovský Mikulaš, Poprad, w kierunku Turcianske Teplice, Rajecké Teplice, Pieszczany, Podhájska, Dunajska Streda, Veľký Meder (dawniej Calovo) a kończy w miejscowości Patince na Słowacji i stopniowo przechodzą do Węgier.
 
 • Źródła termalne

 • Dzisiaj Słowacja w miejscach, gdzie występują źródła termalne w pobliskiej okolicy powstają obiekty które potrafią zaspokić wysokie wymagania klientów. Fakt, że niemal każda woda termalna (źródło) jest lecznicza daje podstawy do powstania basenów termalnych. Historyczne znane miejsca: Uzdrowisko Pieszczany, Turčianske Teplice, Trencianske Teplice i Rajecke Teplice. Niedawno utworzone ośrodki termalne to aquapark Bešeňová, aquapark Liptovský Mikulaš, aquacity Poprad, baseny termalne Dunajska Streda, baseny termalne Veľký Meder, baseny termalne Podhajska, baseny termalne Patince. Powyższe obiekty wykorzystują gorące źródła na Słowacji dzięki którym wybudowane zostały termalne baseny, termalne kąpieliska, aquaparki w których można wypocząć oraz zrelaksować.

 • Baseny termalne Veľký Meder
  Kąpielisko termalne Veľký Meder

 • Baseny termalne Veľký Meder - Thermal CorvinusBaseny termalne w Veľkým Mederze – termy z długoletnią tradycją. Termy - baseny termalne w miejscowościVeľký Meder mają długą tradycję i są dogodnie dla dojazdu samochodem z Polski. Leży tylko 65 km od Bratysławy, w pobliżu granicy Austriackiej i Węgierskiej, pozwalając na wizytę w innych krajachw okolicy Velky Meder. Lecznicze właściwości wody w basenach termalnych w Veľkým Mederze pomoże wyeliminować schorzenia ruchu. Kąpiele termalne w Veľký Meder oferuje swoim klientom szeroką gamę usług. Znajdziesz miejsce na regeneracje,rekreacje, rozrywkę, wysokiej jakościzakwaterowanie oraz możliwość skosztowania kulinarnych specjałów regionalnej południowej Słowacji w obiektów gastronomicznych i restauracjach.
 • Baseny termalne THERMAL CORVINUS Veľký Meder Słowacja

 • Baseny termalne na Słowacji są odpowiedzi do Twojego codziennego przyspieszyło życia. Sercem Žytnej wyspy to baseny termalne Veľký Meder THERMAL CORVINUS. Nachodzi sie między głównymi ośrodkami: Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt, blisko miłych miejscach jak Gyor, Komarno, Dunajska Streda. Kąpielisko w Wielkim Mederze wykonane niedawno duży krok naprzód w poprawie usług, który jest przesunięty do poziomu Węgier i Austrii baseny termalne.
 

 • Veľký Meder zakwaterowanie i noclegi

 • Zakwaterovanie Veľký MederVeľký Meder posiada szeroką bazę noclegową: zarówno hotele, pensjonaty, jak i kwatery prywatne. Cała infrastruktura noclegowa oferuje standard odpowiedni dla danej kategorii zakwaterowania. Zpewnością każdy odwiedzający Veľký Meder znajdzie w czasie pobytu zakwaterowanie odpowiednie do swoich potrzeb. Niektóre z możliwości z przyjemnością Państwu przedstawimy.
 

 • Baseny mineralne Słowacja

 • Baseny mineralne relaksują, koją, mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Zbawienne działanie wody termalnej jest znane od tysiącleci.  Woda mineralna wykorzystywana jest do różnych zabiegów (kąpiele mineralne, okłady). Działanie wód mineralnych korzystnie wpływa na skórę: min. wspiera system odpornościowy, pobudza regenerację komórek, stymuluje syntezę kolagenu, zapobiega podrażnieniom. Podczas kąpieli minerały rozpuszczone w wodzie termalnej są wchłaniane przez skórę, co pomaga w oczyszczaniu organizmu. Wskutek parowania, minerały z wody mineralnej dostają się w powietrze, co ma dobroczynny wpływ na układ oddechowy. 
            
  Serdecznie zapraszamy na przyjemny wypoczynek z korzyścią dla zdrowia przy Basenach mineralnych na Słowacji!

 • Baseny minerakne Veľký Meder jest bardzo podobne do Solec Zdrój